Máte nejaké prianie alebo dotaz? Neváhajte nás kontaktovať a my pre vás urobíme všetko čo je v našich silách.
Československej armády 3 (budova INFORMATIKA)
036 01, Martin
Slovensko

+421 910 444 565

Instagram

Blog

Home  /  Marketing   /  Ako kvalitné SEM (platená reklama) niekoľkonásobne zvýši Vaše zisky

Ako kvalitné SEM (platená reklama) niekoľkonásobne zvýši Vaše zisky

Ako kvalitné SEM – platená reklama – niekoľkonásobne zvýši Vaše zisky

SEM (Search Engine Marketing) je typ online marketingu založený na platených nástrojoch zvyšujúcich povedomie o Vašej firme. Zabezpečuje Vaše miesto na prvej stránke pri vyhľadávaní určitých fráz. Tak isto sa venuje správnemu nastaveniu PPC reklamy (Pay Per Click). Kvalitné a správne nastavené SEM Vám prinesie veľa nových zákazníkov, no zle nastavené a nesprávne otestovane SEM Vám môže minúť veľa peňazí a prinášať Vám návštevníkov ktorých neviete premeniť na platiacich zákazníkov.

Reklama v Google

Tento druh reklamy funguje na princípe skóre alebo rankingu Vašej firmy pre konkrétny výraz.

Tento ranking je určený vynásobením:

1.Výškou ceny za jedno kliknutie pre konkrétny výraz

2.Výškou skóre ktoré Vám pridelí vyhľadávač podľa toho akú vysokú relevanciu pre hľadaný výraz Vaša má

V praxi to znamená že hoci máte najvyššiu cenu za miesto na prvej stránke pre konkrétny výraz, môžete sa nachádzať pod konkurenciou ktorá má vyššie skóre. Keďže má lepšie postavenú stránku a kvalitnejšiu optimalizáciu, má aj vyššiu relevanciu v očiach Google a pritom môže platiť za reklamu aj dvakrát menej ako vy.

Pre toto je dôležité sa pozerať na SEM ako na nástroj online marketingu ktorý musí byť v symbióze s ostatnými nástrojmi a v stratégií musí mať svoje logické miesto.

Ak vnímate platenú reklamu ako jediný zázračný spôsob ako zvyšovať zisk, pravdepodobne budete sklamaní. Veľa spoločností ktoré sa venujú SEM Vám postaví stratégiu ktorá Vám prinesie skvelú návštevnosť, avšak vy potrebujete aby Vaši návštevníci mali skutočne záujem o to čo ponúkate a nie aby sa ocitli na Vašej stránke iba vďaka tomu že Vaša SEM stratégia „oklamala“ Google.

Správna optimalizácia a dlhodobejšie testovanie rôznych stratégií Vám prinesie nielen vyššiu návštevnosť ale aj vyššie predaje a zároveň si budujete silnú a kvalitnú značku.